Strona główna......Aktualności......Działalność..... Jak można nam pomóc?.....Dołącz do nas . ....Polecane strony....Kontakt

członkowie

Rachunek bankowy

74 1540 1287 2001 6886 5667 0001 Bank Ochrony Środowiska

KRS 0000331266

 


AKTUALNOŚCI

______________________________________27.04.2015 r

W 2015 roku zarząd stowarzyszenia podjął się organizacji aktywnego obozu letniego dla dzieci z wadami rąk. W związku z tym zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa oraz ofertą wyjazdu do Ramsowa koło Olsztyna, który odbędzie się w terminie 27.06. - 05.07.2015 roku.
Wszystkie istotne informacje oraz zasady rekrutacji znajdują się w Regulaminie. Prosimy o BARDZO UWAŻNE zapoznanie się z nim przed wysłaniem zgłoszenia.
Zapisy ruszają od dziś, tj. 28 kwietnia br. i trwać będą do 10 maja 2015 r. Jednym z kryteriów udziału w obozie jest kolejność zgłoszeń dlatego prosimy o nie zwlekanie z przesłaniem formularza.
W razie pytań prosimy o maile pod adresy: stowarzyszenie@wnaszychrekach.pl

Regulamin uczestnictwa

Formularz zgłoszeniowy

______________________________________24.02.2015 r

Pamiętajcie o naszych cudnych aniołach z różnymi "skrzydełkami" przy rocznym rozliczeniu. Dzięki waszemu 1% mogliśmy pokryć koszty udziału dzieci z wadami rąk na obozie sportowym. Zobaczcie jacy byli szczęśliwi tutaj. Obiecujemy, że dalej będziemy sprawiać im radość i pomagać w akceptacji siebie :).

Z miłymi wspomnieniami wracamy do motywu anioła z mniejszym skrzydełkiem z bajki pt. "Najmniejszy anioł" autorstwa Ewy Król; bajka zajęła pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą bajkę poruszającą temat wad rąk ogłoszonym przez nasze Stowarzyszenie parę lat temu. Całą bajkę można przeczytać tutaj.

______________________________________09.10.2014 r

W dniach 26 - 28 września 2014 r. w Zakopanem odbyło się VIII Ogólnopolskie Spotkanie Osób z Wadami Rąk, ich rodzin i przyjaciół, tradycyjnie już organizowane przez Stowarzyszenie " W Naszych Rękach" .

W spotkaniu brali udział zarówno uczestnicy znani z poprzednich spotkań, jak również spora grupa nowych rodzin. Gościliśmy ponad setkę dzieci wraz z rodzinami, w sumie 260 osób.

Korzystając z gościny w stolicy Tatr, chcieliśmy wpleść w program spotkania również elementy turystyczne. W tym celu zwiedzaliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem, odbyliśmy spacer Doliną Białego, wjechaliśmy wyciągiem narciarskim na Harendę, skąd podziwialiśmy wspaniałą panoramę Tatr.

Drugim celem spotkania była integracja środowiska osób związanych z wadami rąk - w tym roku postawiliśmy m.in. na spotkanie z dorosłymi osobami z wadami rąk, które dzieląc się swymi doświadczeniami pomagają rodzicom mądrzej wychowywać dzieci z " innymi rękoma" m.in poprzez unikanie błędów ich rodziców i wsłuchiwanie się w potrzeby dzieci. Nie zabrakło również rozmów między samymi rodzicami na tematy, którymi żyjemy na co dzień.

W czasie rozmów dorosłych dzieci szkoliły swoje zdolności plastyczne m.in dzięki zajęciom malowania na szkle motywów górskich, czy dzięki wykorzystaniu materiałów papierowych i drewnianych do wykonania różnego rodzaju ozdób.

Ponadto, w trakcie spotkania odwiedzili nas przedstawiciele drużyny para-badmintona z trenerem  Tomaszem Zioło i zawodnikiem Bartłomiejem Mrozem. Celem wizyty było zachęcenie rodziców dzieci z " innymi rękoma" do aktywności fizycznej, w tym do badmintona.  Trener wraz z Bartkiem opowiedzieli o para-badmintonie, pokazali nagrania z zajęć i z zawodów. Odbyły się również zajęcia dla uczestników spotkania z elementami badmintona; zajęcia bardzo spodobały się rodzicom, jak i dzieciom.

Gościliśmy również przedstawiciela firmy zajmującej się drukiem techniką 3D; dzięki prelekcji mogliśmy dowiedzieć się o możliwościach rozwoju tej techniki w pozyskiwaniu przedmiotów użytkowych, w tym m.in protez rąk.

Po raz pierwszy spotkanie trwało aż trzy dni, a i tak wielu z nas chciałoby zostać jeszcze dłużej. Smutno było wyjeżdżać z Zakopanego, zwłaszcza że ostatniego dnia mieliśmy przepiękną pogodę.

Do zobaczenia za rok!

zobacz zdjęcia

zdjęcia z wyciągu Harenda

zdjęcia z warsztatów plastycznych

zdjęcia z warsztatów sznurowania butów

______________________________________28.07.2014 r

W dniach 29 czerwca - 06 lipca 2014 r. w Hotelu Star Dadaj Resort & Spa w Ramsowie koło Olsztyna odbył się pierwszy Aktywny Obóz Letni organizowany przez nasze Stowarzyszenie razem z firmą AB Active - Aktywny Wypoczynek http://www.abactive.pl/

Sfinansowaliśmy pobyt 12 dzieci z wadami rąk oraz dofinansowaliśmy pobyt ich opiekunów. W obozie brało udział również rodzeństwo dzieci z wadami rąk. Każdego dnia odbywały się intensywne zajęcia sportowe (tenis ziemny, windsurfing, sporty wodne i surwiwal) oraz wieczorne animacje (ogniska, podchody, zabawy terenowe i in.).

Dzieci pokonując ograniczenia swoich mniej sprawnych rąk uczyły się, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Dorośli dzięki świetnej opiece instruktorów w trakcie zajęć mieli czas dla siebie, dzięki czemu mogli odpocząć i oderwać się od codzienności.

Tydzień w Ramsowie był bardzo udany i zdecydowanie za krótki Już teraz marzymy o powtórce w przyszłym roku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.

Galeria

Film

______________________________________15.06.2014 r.

UWAGA!

15 CZERWCA BR. PRZYJĘLIŚMY ZGŁOSZENIA NA OSTATNIE WOLNE MIEJSCA NA TEGOROCZNE SPOTKANIE (ZGŁOSIŁO SIĘ 300 OSÓB, w tym 133 dzieci).

Można się dalej zapisywać, ale nie możemy już dać gwarancji, że weźmiecie Państwo udział w spotkaniu - od dziś kolejne zgłoszenia bedą wpisywane na LISTĘ REZERWOWĄ. Udział w spotkaniu będzie możliwy tylko pod warunkiem, że ktoś z dotychczas zgłoszonych uczestników zrezygnuje lub nie opłaci udziału w spotkaniu do 15 września br.

Osoby z listy rezerwowej prosimy o niewpłacanie składek za udział w spotkaniu do czasu ewentualnego otrzymania informacji o dostaniu się na listę uczestników spotkania.

W razie pytań prosimy o e-maile pod adres spotkanie@wnaszychrekach.pl

Dziękujemy za szybkie zgłoszenia, jeszcze nigdy w połowie czerwca nie mieliśmy pełnej listy chętnych.

______________________________________30.05.2014 r.

Zapraszamy do Zakopanego na VIII Ogólnopolskie Spotkanie Osób z Wadami Rąk, ich rodzin i przyjaciół, w dniach 26-28 września 2014 r. Z dniem dzisiejszym udostępniamy Państwu Regulamin udziału w spotkaniu oraz formularz zgłoszeniowy. Przed zgłoszeniem prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem. Rekrutacja trwa do 10 września 2014 r., ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się. Do zobaczenia w Zakopanem.

Regulamin

Formularz złoszeniowy

______________________________________02.04.2014 r.

Cieszymy się ogromnie, że wydane przez nasze stowarzyszenie "Bajki w Naszych Rękach" są jedną z nagród w V Warszawskim Konkursie Filmów o Przedszkolu. Więcej o konkursie można przeczytać na stronie http://filmowe-przedszkola.blogspot.com/ . Dziękujemy Dyrekcji Przedszkola nr 11 przy ul. St. Dubois 3 w Warszawie za inicjatywę.

______________________________________05.03.2014 r.

W tym roku zarząd stowarzyszenia podjął się organizacji aktywnego obozu letniego dla osób z wadami rąk oraz ich opiekunów. W związku z tym zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa oraz ofertą wyjazdu do Ramsowa koło Olsztyna, który odbędzie się w terminie 29.06. - 06.07.2014 roku.
Wszystkie istotne informacje oraz zasady rekrutacji znajdują się w Regulaminie. Prosimy o BARDZO UWAŻNE zapoznanie się z nim przed wysłaniem zgłoszenia.
Zapisy ruszają od dziś, tj. 5 marca br. i trawać będą do 10 kwietnia 2014 r. Jednym z kryteriów udziału w obozie jest kolejność zgłoszeń dlatego prosimy o nie zwlekanie z przesłaniem formularza.
W razie pytań prosimy o maile pod adresy: stowarzyszenie@wnaszychrekach.pl

REGULAMIN OBOZU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

WNIOSEK O DOFINANSOWANIE

______________________________________05.02.2014 r.

Nazywam się Tomasz Zioło.
Jestem trenerem badmintona. 8 lat temu na zajęcia w naszym klubie, rodzice zapisali swojego syna Bartka, który urodził się bez prawego przedramienia. W listopadzie ubiegłego roku Bartek Mróz (l. 19) został wicemistrzem świata w para badmintonie. Zawdzięcza to swojej pracowitości i oczywiście ludziom, którzy byli w jego otoczeniu. Jest pierwszym i na razie jedynym z dwóch polskich para badmintonistów. Temat tego sportu w wersji dla niepełnosprawnych dopiero w Polsce się otwiera. Sukces Bartka pochodzi również z tego, że ćwiczył w klubie z pełnosprawnymi i startował również cały czas z pełnosprawnymi. Dopiero od 2 lat uczestniczy w zawodach para badmintona. Zachęcam Państwa do zainteresowania Waszych dzieci tym sportem. Z chęcią pomogę w znalezieniu klubu w Waszej okolicy. Od stycznia pełnię również funkcję trenera kadry narodowej para badmintona.

Tomasz Zioło - Kędzierzyn-Koźle

tziolo@poczta.onet.pl linki do miejsc gdzie o parabadmintonie można poczytać:
www.mmks.bnx.pl  - nasz klub
https://pl-pl.facebook.com/ParaBadmintonPoland - to prowadzi Bartek
http://igrzyska24.pl/category/badminton-lato/parabadminton - podstrona portalu igrzyska24
http://www.badmintonnews.pl/1.php?v=TSection&id=105 - podstrona portalu badmintonews

 

______________________________________16.12.2013 r.

38 970 zł do spełnionego marzenia!

Hej, nie wszyscy pewnie wiedzą, że Stowarzyszenie "W NASZYCH RĘKACH" zostało założone przez rodziców dzieci z wadami rąk, a prowadzone jest przez cztery mamuśki.

9 czerwca 2014 r. minie 5 lat działalności stowarzyszenia. Kiedy je zakładaliśmy, mieliśmy wiele wyobrażeń i planów, które chcieliśmy zrealizować. Dużo udało się już zrobić, ale jeszcze wiele przed nami.

Mamy sporo pomysłów na rzecz naszych dzieciaków, które na wstępie swojego życia dostały trochę mniej od innych.

Jednym z naszych marzeń było i jest, aby móc sfinansować dzieciakom "aktywny obóz letni", w trakcie którego nie tylko będą mogły pokonywać bariery swojej fizyczności, ale i uwierzyć w siebie, rozwinąć pasję, poznać swoje mocne strony.

Mieliście kiedyś tak, że o czymś marzyliście, ale z powodu pieniędzy nigdy tego marzenia nie zrealizowaliście?

My postanowiłyśmy, że nie poddamy się takiemu myśleniu. I mimo, że środki na koncie stowarzyszenia pozwalają tylko na częściowe zrealizowanie naszego marzenia - ZROBIMY TO!

Umowa na obóz jest już gotowa, termin i miejsce wybrane. Średnia cena za udział w tygodniowym obozie to 1299 zł. Chcemy wysłać min. 30 osób: 15 dzieci wraz z opiekunami, bo rodzic niepełnosprawnego dziecka również potrzebuje wsparcia, co daje nam min. 38 970 złotych. Oczywiście jeśli uzbieramy więcej, wyjedzie więcej osób.

Data do kiedy musimy uzbierać całą kwotę to 5.06.2014 r.

Mimo, że mamy dobre serca, poświęcamy stowarzyszeniu i ludziom go tworzącym dużo czasu, w zbieraniu pieniędzy nie jesteśmy mistrzami świata.

Dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Jeśli chcecie zorganizować jakąś akcję, macie ciekawe pomysły lub po prostu chcecie dorzucić swoją cegiełkę w postaci przelewu, zróbcie to.

Możecie nam również pomóc udostępniając ten post oraz myśląc o nas ciepło i trzymając kciuki, aby się udało.

Ze swojej strony dorzucamy pierwszy "grosz" przekazując całą kwotę zebraną w ramach 1 % podatku za 2012 rok, czyli 16 477,24 złotych, Zapewniamy też pełną transparentność wydatków.

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu https://www.facebook.com/wnaszychrekach, gdzie na bieżąco będziemy informować o krokach zbliżających nas do spełnionego marzenia ?

Dane kontaktowe: stowarzyszenie@wnaszychrekach.pl

Nr rachunku: 74 1540 1287 2001 6886 5667 0001

Z góry serdecznie dziękujemy!

______________________________________12.12.2013 r.

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Wadami Rąk "W Naszych Rękach" serdecznie dziękuje Państwu za wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2012 na rzecz naszych podopiecznych. Środki, które udało nam się pozyskać dzięki Państwa wsparciu pomogą sfinansować obóz letni 2014, w którym wezmą udział dzieci z wadami rąk wraz z opiekunami. Przekazaliście Państwo na naszą rzecz kwotę 16 477,24 złotych - dziękujemy :).

______________________________________12.12.2013 r.

9 grudnia 2013 r. Stowarzyszenie wzięło udział w Konferencji "Poznaję, rozumiem i akceptuję siebie i innych" - Rozwijanie wrażliwości społecznej dzieci w wieku przedszkolnym".
Cele Konferencji:
- Zainspirowanie nauczycieli i dyrektorów przedszkoli do działań związanych z propagowaniem postaw tolerancji i akceptacji.
- Upowszechnienie materiałów metodycznych służących do budowanie programu wychowawczego dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Organizatorami Konferencji byli: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.
Gośćmi i ekspertami Konferencji byli m.in. dr Beata Rola, konsultant ds. kształcenia specjalnego i integracyjnego, Rebeka Elliott - autorka publikacji "Tak jest i już", Prof. G. Szumski - Zakład Pedagogiki Niepełnosprawnych Intelektualnie - APS, Prof. M. Karwowski Zakład Psychologii Kreatywności - APS i inni.
Mieliśmy możliwość zaprezentowania naszego wydawnictwa pt. "Bajki w naszych rękach" jako narzędzia wspomagającego rozwój wrażliwości społecznej dzieci w wieku przedszkolnym. Zainteresowanie Bajkami przeszło nasze oczekiwania. Wierzymy, że udało się zainteresować sporą ilość nauczycieli i dyrektorów przedszkoli z paru województw naszym wydawnictwem oraz scenariuszami zajęć lekcyjnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

______________________________________12.12.2013 r.

7 grudnia 2013 r. dzieci związane ze Stowarzyszeniem i forum wraz z opiekunami gościły w Warszawie na Sportowych Mikołajkach. Spotkaliśmy się w Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Lindego 20 (Bielany) http://www.crs-bielany.waw.pl/kompleks.html

Na uczestników imprezy czekało sporo atrakcji. W programie były konkurencje sportowe, tor przeszkód, strzelanie do celu, szermierka, ping pong, gry planszowe, malowanie buziek.

Zainteresowani mogli pod okiem mistrzów nauczyć się gry w Boccie lub zagrać w badmintona z Bartłomiejem Mrozem. Przybyłych zabawiali szczudlarze i skrzaty z grupy Uśmiech cyrkowy. Świąteczny klimat udzielił się także rodzicom, którzy chętnie brali udział w zabawie mikołajkowej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

______________________________________26.11.2013 r.

Gorąco polecamy dzieło zaprzyjaźnionej Fundacji Oswoić Los - bajki psychoedukacyjne pt. "Tuż pod moim nosem"."Bajki poruszają tematykę niepełnosprawności: od zespołu Downa, poprzez różne inne dysfunkcje, aż po niepełnosprawność ruchową. Każda z opowiastek jest w całości twórczością autorską osób związanych z Fundacją Oswoić Los. I każdy z autorów włożył w te historie cały swój talent, wiedzę i umiejętności, a przy tym duszę i serce."

Zachęcamy do zapoznania się :)

starsze aktualności

AKTUALNOŚCI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

statystyka

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Wadami Rąk "W NASZYCH RĘKACH " 2009