.........Strona główna......Aktualności......Działalność..... Jak można nam pomóc?.....Dołącz do nas . ..Polecane strony...Kontakt

członkowie

Rachunek bankowy

74 1540 1287 2001 6886 5667 0001

Bank Ochrony Środowiska

 

 

Dla nauczycieli zostały przygotowane scenariusze zajęć do trzech zwycięskich bajek w konkursie "Bajki w naszych rękach". Scenariusze zajęć zostały opracowane przez słuchaczy specjalizacji Arteterapia Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu pod opieką wykładowcy Pani Eweliny Surniak.
W planach jest uzupełnianie scenariuszy do pozostałych "Bajek w naszych rękach".

Pobierz scenariusze do bajki: Najmniejszy Anioł: 1, 2, Pokrywka, O tym jak króliczek odnalazł szczęście.

 

ZAMÓW KSIĄŻKĘ!

Książka Bajki w naszych rękach od 9 czerwca 2011 r. będzie do zamówienia przez internet. Zamówienia prosimy przesyłać na adres stowarzyszenie@wnaszychrekach.pl podając dane imienne, adresowe oraz ilość zamawianych egzemplarzy.

Zamiarem zarządu Stowarzyszenia jest przekazywanie Państwu książki za darmo (chociaż oczywiście będzie nam przyjemnie, gdy wesprzecie Państwo naszą działalność statutową, wpłacając darowiznę w dowolnej wysokości na konto stowarzyszenia numer 74 1540 1287 2001 6886 5667 0001).

Prosimy o pokrycie kosztów wysyłki książki/książek. Zależnie od ilości oraz rodzaju przesyłki (zwykła, kurierska i in.), kwota do zapłaty będzie podawana indywidualnie w mailu odpowiadającym na Państwa zamówienie.

Wysyłka nastąpi po zaksięgowaniu opłaty za przesyłkę na koncie Stowarzyszenia.

Serdecznie zapraszamy do zamawiania książki "Bajki w naszych rękach"!

___________________________________________________

PROMOCJA KSIĄŻKI

Dnia 9 czerwca 2011 roku odbędzie się premierowe czytanie utworów z książki "Bajki w Naszych rękach", połączone z konferencją prasową. Spotkanie odbędzie się 9 czerwca 2011 roku, o godz. 12.00 w Mediatece START - META, przy ul. Szegedyńskiej 13a w Warszawie (Bielany). Osoby, które chcą z nami być tego dnia prosimy o wysłanie zgłoszenia na:

stowarzyszenie@wnaszychrekach.pl

___________________________________________________

Harmonogram prac nad wydaniem książki "Bajka w naszych rękach"

październik - grudzień 2010 - konkurs na bajkę poruszającą temat wad rąk

luty 2011 - roztrzygnięcie konkursu i wybranie 8 zwycięskich bajek

marzec 2011 - konkurs na ilustrację do bajek

kwiecień - tworzenie projektu graficznego książki

maj - druk książki, wciąż brakuje nam jeszcze 3000 zł na druk książki jeśli chcesz nam pomóc przelej darowiznę w dowolnej wysokości na nasz rachunek bankowy 74 1540 1287 2001 6886 5667 0001

9 czerwca 2011 - spotkanie promocyjne i konferencja prasowa w Warszawie - już niedługo więcej informacji na ten temat.

___________________________________________________

Zwycięska ósemka:

I miejsce: Najmniejszy anioł

II miejsce: Pokrywka

III miejsce: O tym, jak króliczek odnalazł szczęście

IV - Chłopiec o grafitowych stopach

V - Filip

VI - Paluszki

VII - Malusie palusie

VIII - Magiczna sztuczka

______________________________________________________

Laureaci konkursu "BAJKA W NASZYCH REKACH"

Miejsce 1:"Najmniejszy Anioł" - Ewa Król - Czechowice - Dziedzice

Miejsce 2: "Pokrywka"- Robert Zboroch - Białobrzegi

Miejsce 3:"O tym, jak króliczek odnalazł szczęście" - Anna Szczerba - Polkowice

Miejsce 4:"Chłopiec o grafitowych stopach" - Arkadiusz Przybysz - Łódź

Miejsce 5: "Filip" - Alicja Kowalska - Radwanice

Miejsce 6:"Paluszki" - Agnieszka Budnik - Kraków

Miejsce 7: "Malusie Palusie" - Iwona Laszczyk - Bełchatów

Miejsce 8: "Magiczna sztuczka" - Magdalena Szalpuk - Szczecin

......___________________________________________________

W związku z dużą ilością bajek, które wpłynęły na konkurs "BAJKA W NASZYCH RĘKACH" organizator konkursu zmienił regulamin konkursu w zakresie sposobu oceniania nadesłanych prac oraz terminu roztrzygniecia konkursu
§ 7 pkt 8 w brzmieniu:

Wybrani członkowie Komisji konkursowej otrzymają na podany adres e-mail  prace konkursowe, które zostaną  przez nich ocenione poprzez oddanie głosu na wybraną przez siebie jedną bajkę, w specjalnym wątku na forum www.wady-dloni.org.pl. Termin oddawania głosów przez członków Komisji konkursowej upływa 15 lutego 2011 r.

został zmieniony na:

Wybrani członkowie Komisji konkursowej otrzymają na podany adres e-mail  prace konkursowe, które zostaną  przez nich ocenione poprzez wybranie 15 najlepszych bajek i przyznanie im punktów od 1pkt dla najniżej ocenionej bajki do 15 pkt dla najwyżej ocenionej bajki. Każdy swoją listę rankingową wyśle na adres konkurs@wnaszychrekach.pl do dnia 16 lutego. Następnie, niezależnie od siebie dwie osoby z komisji  zliczą głosy i przedstawią organizatorowi wyniki konkursu do dnia 20 lutego 2011 roku.

Prosimy także o pobranie poniższych dokumentów i zapoznanie się z nimi:

- REGULAMIN KUNKURSU

- OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA KONKURSU

 

"Adresatami konkursowej bajki są przedszkolaki i dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych. Celem bajki ma być edukacja, ułatwianie pierwszych kontaktów i budowanie głębszych relacji między dziećmi sprawnymi, a dziećmi z „innymi rękoma”. Dlatego też konkursowa bajka powinna pokazywać zabawę, nawiązywanie przyjaźni, współpracę, integrację pomiędzy dziećmi. Powinna też uświadamiać dzieciom, że bez względu na to, czy posiadają zwykłe czy „inne" ręce – mają równe prawo do miłości, szczęścia i rozwoju, a działając wspólnie uda im się osiągnąć znacznie więcej niż w pojedynkę.

Najlepsze bajki nadesłane na konkurs zostaną wydane w formie książki. Zdaniem organizatorów konkursu, publikacja ta będzie doskonałym narzędziem pracy dydaktycznej dla nauczycieli i opiekunów przedszkolnych i szkolnych. Pomoże też samym dzieciom z wadami rąk w uzyskaniu akceptacji rówieśników i odnalezieniu się w grupie.

Konkurs ma charakter otwarty. Jego uczestnikiem może być każdy – bez względu na wiek i wykształcenie, pod warunkiem, że ma pomysł na bajkę w tej, bardzo konkretnej tematyce i potrafi go spisać – wierszem lub prozą. Jeden uczestnik może napisać i przesłać kilka bajek. Ale też jeden utwór może być efektem pracy kilku autorów – np. dziecka i jego rodziców. Ważne, aby jedna bajka zajmowała maksymalnie 6 stron maszynopisu - po 1000 znaków ze spacjami na jednej stronie. Maksymalna liczba znaków w całej bajce nie może przekraczać 6 tys. znaków ze spacjami.

Prace należy przesyłać do 31 grudnia; jednocześnie drogą pocztową, na adres: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Wadami Rąk „W Naszych Rękach”, skrytka pocztowa 442, 00-950 Warszawa 1, oraz mailową, na adres: stowarzyszenie@wnaszychrekach.pl. Do pracy trzeba koniecznie dołączyć wypełnione i podpisane oświadczenie, którego wzór dostępny jest na stronie www.wnaszychrekach.pl.

Bajki oceni jury wyłonione wśród użytkowników forum na portalu www.wady-dloni.org.pl. W konkursie zostanie wyróżnionych osiem bajek. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody pieniężne: 2 tys. zł - za I miejsce, 800 zł - za II miejsce i 400 zł - za III. Lista laureatów zostanie ogłoszona po 1 marca 2011."

Autor: Magdalena Gajda, Źródło: IntegracjaInfo

 

 

 

 

 

 


AKTUALNOŚCI

 

 

 

 

 

 

 

 

statystyka

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Wadami Rąk "W NASZYCH RĘKACH " 2009 - 2010